TOBFED 81 İLDE

DETAYLAR
12 Bölge Derneği ve 81 İl Temsilciliği ile Türkiye genelinde teşkilatlanmasını sürdüren TOBFED, otomotiv satış sonrası hizmetler sektörünü tek çatı altında toplamaya devam ediyor.

TOBFED Teşkilatlanma Başkanı Mesut BALTA, teşkilatlanma sürecinde yoğun taleplere yetişmekte zorlandıklarını belirterek " Tüm şehirlerimizden değerli esnaf arkadaşlarımız, bölge derneklerimize üye olmak ve TOBFED çatısı altında görev almak için müracaat ediyorlar. Bizim önceliğimiz her zaman bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğumuzun bilinciyle hareket etmek olmuştur. Amacımız, sektörümüze bir nitelik kazandırmak, meslek standartlarını ve etik kurallarını oluşturmak; belgeli ve kaliteli personelleri sektörümüze kazandırmaktır. Bir taraftan da kamuoyunu ve sektör çalışanlarımızı bilgilendiriyoruz. Genel Başkanımız Sayın Serkan Bakırtaş'ın önemle üzerinde durduğu iş sağlığı ve güvenliği kurallarının sektörde yaygınlaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bir taraftan TOBFED olarak ülkemizin kaynaklarının heba olmaması için uğraşıyoruz. Çok önemli bir insan kaynağımız var. İşsizliğin yaygın olduğu bölgelerde gençlerimiz ulaşıp sektörümüzün eleman açığını onlara mesleki eğitimler vererek karşılamaya çalışıyoruz. TOBFED Meslek Akademileri bu açıdan bu açığı kapatacaktır." dedi.

TOBFED'in sosyal sorumluluk projelerinin de önem arz ettiğini belirten Balta "Su geri dönüşümü konusunda TOBFED olarak ciddi yatırımlar yapıyoruz. Projeler geliştiriyoruz. Otomotiv bakım sektöründe %80 su tasarrufu sağlayan Su Geri Dönüşüm Projemiz pek çok kurum ve kuruluş tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. TOBFED üyesi olacak tüm arkadaşlarımızın bu bilinçte olması, bu hassasiyetleri bizimle paylaşması bizim için çok önemlidir. 2018 yılında MYK belgelerini vermeye başlayacağız. Artık sektörümüz daha bilinçli, daha profesyonel hale gelecektir" şeklinde konuştu.