TOBFED ve YEŞİLAY ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

DETAYLAR
Bağımlılıklar alanında koruyucu, önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapan Yeşilay ve Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun ile TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş tarafından imzalanan protokol, bağımlılıklar ile mücadelede ve istihdam konularında ortak çalışmalar yürütülmesini içeriyor. Protokol töreninde konuşan Yeşilay Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun "Bağımlılık toplumsal bir mesele. Özellikle çocuk ve gençlerimizin korunması, onları bağımlılık tehlikesinden uzak tutmak bizim için çok önemli. Her türlü bağımlılıktan uzak nesiller yetiştirilmesine destek verecek proje işbirliklerini sürekli artırıyoruz.Sigara, alkol ve uyuşturucunun yanı sıra teknoloji bağımlılığı da büyük tehlike arz ediyor. Özellikle araç kullanırken aynı zamanda cep telefonu da kullanmak trafik kazasına davetiye çıkarıyor. İstatistikler, trafik kazalarında cep telefonu kullanmanın alkollü araç kullanmak kadar tehlike arz ettiğini ortaya koyuyor." dedi.

TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş ise yaptığı konuşmada YEDAM merkezlerinde rehabilite olan gençlerin topluma kazandırılması, meslek sahibi yapılması için TOBFED olarak hazır olduklarını ifade etti. Otomotiv bakım sektöründe çok fazla personel açığı olduğuna işaret eden Bakırtaş "Bizim federasyon olarak temel amacımız eğitim ve istihdam. Binlerce gencimizi bugüne kadar meslek sahibi yaptık. İstihdama çok büyük katkılarımız oldu. Ancak yine de sektörümüzde çok ciddi istihdam açığımız var. Yeşilay'ın bağımlılıkla olan mücadelesi takdire şayan bir mücadele. Burada asıl iş STK'lara düşüyor. Toplumun her kesimine bu mücadeleyi yaymak için tüm STK'lar elinden geleni yapmalı." dedi.