SERKAN BAKIRTAŞ

TOBFED GENEL BAŞKANI

TOBFED’in değerli üyeleri ve dostları;

Türkiye’nin otomotiv bakım sektöründeki en güçlü Sivil Toplum Kuruluşu olan Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu her geçen gün biraz daha büyüyor. Aramıza yeni katılan sektörel dernekler ve firmalar ile daha da güçleniyoruz. Pek çok kişi ve kurumun dile getirdiği gibi TOBFED’in gücü samimiyetinden geliyor. Bizler samimiyetle sadece işimize odaklanmış, işimizi iyi yapmaya, hizmet kalitemizi ve müşteri memnuniyetini yükseltmeye; istihdama, ekonomiye ve doğaya katkı sağlamaya gayret eden sektör temsilcileriyiz.

Bugüne kadar meslek olarak tanımlanmayan sektörel iş kollarımızın meslek olarak tanınmasını sağladığımız gibi, bu mesleklerin standartlarını ve personel belgelendirme süreçlerini de bizler hazırladık. TURKAK tarafından akredite kuruluş yetkisi verilen TOBFED, otomotiv bakım sektöründe standart ve yeterlilikleri belirleyen kuruluş olarak ilgili meslek dallarında Mesleki Yeterlilik Belgelerini de vermeye hazırlanıyor.

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu olarak sektörümüzün daha kaliteli hizmet vermesi ve kurumsallaşmanın daha ileri boyutlara taşınması için çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz. Türk Standartlar Enstitüsü ile imzalamış olduğumuz protokol sayesinde otomotiv satış sonrası hizmetler sektöründeki pek çok alanda hem hizmet kalitesi artacak hem de müşteri memnuniyeti en üst düzeye taşınacak. Sektörümüze olan büyük katkıları için TSE Başkanı Sayın Adem Şahin’e ve mesai arkadaşlarına özellikle teşekkür etmek istiyorum.

TOBFED olarak sektörümüzdeki sosyal sorumluluk çalışmalarına da ön ayak olmaya devam ediyoruz. Otomotiv bakım sektöründe kadın istihdamı ve su geri dönüşümü çalışmalarımıza ek olarak istihdam sağlayıcı ve artırıcı faaliyetlerimizle de bir STK olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve İstanbul Üniversitesi ile imzalayacağımız protokol ile oto bakım sektöründe su geri dönüşümü sağlayan altyapıyı Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

TOBFED üyesi olan firmalar hem kurumsal gelişimlerini hem de pazar paylarını artırıyor. Pek çok kurum ve kuruluşun TOBFED üyelerine özel avantajlarının yanı sıra sektörün en büyük sorunu olan nitelikli personel bulma kolaylığı da TOBFED üyelerinin ayrıcalıklarından.

TOBFED üyesi olan firmaların yaşadığı ayrıcalıklardan faydalanmak ve sektörümüzün ekonomik hacim ve kalite bakımından daha da ileri gitmesine yardımcı olmak adına sizleri de bu büyük çatı altına bekliyoruz.