Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama günümüzde gittikçe popüler hale gelmekte ve yaygınlaşmaktadır. Günlük araç kiralama ya da uzun dönem araç kiralamalarınızda nelere dikkat etmelisiniz? Sizin için listeledik.

1- Araç kiraladığınız firmanın yasal bir kurum olmasına özen gösterin. Öncelikle kiralama yapacağınız firma ile ilgili bir ön araştırma yapın ve hakkında çıkmış haber vb. içerikleri gözden geçirin.

2- Araç kiralama gerçekleştireceğiniz şirketin size sağladığı hizmetler ile ilgili detaylı bilgi alın, çağrı merkezi ile iletişime geçip kafanızdaki tüm soruları yöneltin.

3- Araç kiraladığınızda, kiraladığınız aracın güncel kilometresini kontrol edip, fotoğraflayın.

4- Güvenli bir seyahat için, kiraladığınız aracın teknik özellikleri ile ilgili detaylı bilgi alın.

5- İhtiyacınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza en uygun aracı tercih edin.

6 – Kiraladığınız araç ile yola çıkmadan çnce aracın iç ve dış aksamını kontrol edin. Eğer herhangi bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka kiralama yaptığınız firma ile iletişime geçin ve size verdikleri talimatlara uygun olarak işlem yapın.

7- Kiralama öncesinde size verilen sözleşmeyi dikkatlice okuyun ve koşulların size uygunluğunu kontrol edin.

8- Kiralama yaptığınız firmanın sözleşme ve hizmetler konusunda size şeffaf bir yaklaşım sunmasına özen gösterin.

9- Kiraladığınız aracın kasko işlemleri ile ilgili detaylı bilgi alın.

10- Kiraladığınız araç ile ilgili, araç kiralama firmanızın size sağladığı kiralama hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi alın. Araç kiralama işlemi yaptığınız şirketin çekici vb. hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi alın.

11- Araç kiralama yapacağınız firma ile ilgili mevcut kullanıcı yorumlarını okuyun ve kafanıza takılan sorular için çağrı merkezinden izin alın.

12 – Araç kiralama yaparken size boş senet imzalatılmasına izin vermeyin.